• DİL SEÇİMİ
  • TR
  • EN
  • ARAMA

T.C. ENERJİ KENTLERİ BİRLİĞİ

KOORDİNATÖRLER İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI

Koordinatörler İstişare Toplantısı, 27-29 Eylül 2017 tarihleri arasında Kızılcahamam Çam Otel’de gerçekleştirildi.

 

Kızılcahamam Çam Otel’de gerçekleştirilen toplantı, Birliğimiz Genel Sekreteri İrem Çiğci’nin açılış konuşması ile başladı. Çiğci, birliğimizin yaptığı çalışmalar hakkında bilgiler vererek, toplantının amacından ve koordinatörlerimizden beklentilerimizi aktararak konuşmasını tamamladı.

Kızılcahamam Belediye Başkanı Muhittin Güney ise yaptığı açılış konuşmasında, Kızılcahamam’ın jeotermal potansiyelinden bahsederek Kızılcahamam Belediyesi olarak yaptıkları jeotermal yatırımları aktardı. Bunun yanı sıra yapımı devam eden ‘Jeopark Projesi’ ile ilgili detaylı bilgileri katılımcılar ile paylaştı.

Kızılcahamam Belediye Başkanı Muhittin Güney’in konuşmasının ardından Birlik Fahri Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Toros Özbek, koordinatörlerimizi birliğimizin danışmanlık hizmetleri konusunda bilgilendirdi.

Toplantının devamında üye belediyelerimiz tarafından atanan koordinatörlerimize söz verilerek yaptıkları çalışmalar, yaşadıkları sıkıntılar ve Birliğimizden bekledikleri destekleri aktarmaları istendi. Koordinatörlerimizin beklentileri doğrultusunda bu toplantıların belirli aralıklarda tekrarlanması kararlaştırıldı.

  

Toplantının ardından, Abacı Peribacaları Jeoparkı, Jeotermal Merkezi Isıtma Tesisi, Jeopark Müzesi ve Kızılcahamam Maden Suyu Tesisleri gezilerek yetkililerden bilgi alındı.

  

  

  

  

02.10.2017