• DİL SEÇİMİ
  • TR
  • EN
  • ARAMA

T.C. ENERJİ KENTLERİ BİRLİĞİ

IGC TÜRKİYE 2017’DE JKBB DE VARDI

02.06.2017

IGC Türkiye 2017 Uluslararası Jeotermal Kongresi 22-24 Mayıs 2017 tarihleri arasında Birliğimizin de katkıları ile İzmir’de gerçekleştirildi. Enerchange, ThinkGeoEnergy ve JeotermalHaberler ortak organizasyonunda gerçekleşen organizasyonun ortak ev sahipliğini Dünya Bankası ve ESMAP yaptı.

Toplamda 300’den fazla katılımcı ile gerçekleşen IGC Türkiye 2017 Uluslararası Jeotermal Kongresi’nin açılışında konuşan Birlik Başkanımız Yaşar Bahçeci ülkemizin jeotermal uygulamalar konusunda geldiği son noktadan söz ederek bu konuda yerel idarelerin ne kadar önemli bir rol üstlendiğine değindi.

Açılışın ardından oturumlara geçilerek sektördeki çalışmalar ve son gelişmeler katılımcılar ile paylaşıldı. “Belediyelerde Isı Kullanımı” konulu oturumun başkanlığını üstlenen Başkan Bahçeci, Birliğimiz hakkında bilgiler verdi. Oturumun devamında ise Birlik Danışma Kurulu Üyemiz Prof. Dr. Mahmut Parlaktuna, “Balçova Jeotermal Merkezi Isıtma Sistemi – 20 Yıllık Deneyim”, AFJET Genel Müdürü Yusuf Ulutürk, “Jeotermal Enerjinin Bölgesel Isıtma ve ORC ile Elektrik Üretiminde Uygulamaları”, Alexander Seitz-Gutmann, “Almanya Pullach’ta Merkezi Isıtma ve Soğutma” ve son olarak Doğan Jeotermal Yönetim Kurulu Üyesi Tolgay Benderli, “Jeotermal Enerjinin Entegre Kullanımı ve Yatırım Finansman Modelleri” konulu sunumlarını yaptılar.

  

Sektör paydaşlarının yoğun katılımıyla gerçekleşen kongre, Türkiye’deki jeotermal enerji sektörüne verilen önemi de gözler önüne serdi.

  

02.06.2017