• DİL SEÇİMİ
  • TR
  • EN
  • ARAMA

T.C. ENERJİ KENTLERİ BİRLİĞİ

KARAKURT KAPLICASI SAĞLIK TURİZMİNE YENİDEN KAZANDIRILIYOR

11.04.2017

Karakurt Kaplıcaları’nın sağlık turizmine yeniden kazandırılması için termal tesis yapım sözleşmesi Kırşehir Valiliğinde imzalandı.

İmza töreninde konuşan Kırşehir Valisi Necati Şentürk, Karakurt Kaplıcaları’nın hizmete açılmasının Kırşehir’de sağlık turizminin gelişmesine büyük katkı sağlayacağını söyledi.

Kırşehir’in sahip olduğu zengin termal kaynakları en iyi şekilde değerlendirmeye çalıştıklarını belirten Vali Şentürk: “Karakurt bölgesinde yeni ve kaliteli hizmet sunulacak bir tesis yapımı için İl Özel İdaresi aracılığıyla yaptığımız ihalenin sözleşmesini imzaladık. Bu bölgede Kırşehir’e yakışır, sağlık turizmi açısından örnek gösterilecek bir tesis yapımının ilk adımını atmış oluyoruz. Karakurt Kaplıcaları hizmete açıldığında, bu tesis ilimizde sağlık turizminin gelişmesini sağlarken bölgenin de ekonomisine büyük katkılar sağlayacak. Hepimizin bildiği gibi Kırşehir, termal kaynaklar açısından oldukça zengin bir il. Yeni yapılacak olan Karakurt Kaplıcası, ‘yap-işlet-devret’ projesiyle hazırlandı. Şirket, kaplıcayı 25 yıl süreyle çalıştıracak, sonra yeniden İl Özel İdaresine devredecek. Kaliteli malzeme kullanılarak yapılacak otel, 5 katlı ve 400 yataklı olacak. Modern bir otelde ne varsa bu kaplıcada da o imkânlar fazlasıyla olacak. Otelde verilen hizmetler her kesimden vatandaşımıza hitap edebilecek. Yazın kullanılabilecek açık yüzme havuzları da olacak. Kaplıcanın karşı tarafında bulunan Roma Hamamı'nın da otel ile birlikte hizmete açılmasını planlıyoruz. Projenin iki yılda tamamlanmasını hedefliyoruz.” dedi.

11.04.2017