• DİL SEÇİMİ
  • TR
  • EN
  • ARAMA

T.C. ENERJİ KENTLERİ BİRLİĞİ

İSCEHİSAR’DA İSTENİLEN KAYNAĞA ULAŞILDI

31.03.2017

İscehisar Şirinevler Mahallesi Teke Deresi mevkiinde daha önce deneme kuyusu sondajı yapılarak çıkarılan jeotermal sıcak suyun ilçe ihtiyaçlarını karşılamaması üzerine AFJET A.Ş. Genel Müdürü Dr. Yusuf Ulutürk’ün   danışmanlığı ile sıcak su sondaj çalışmaları kapsamında 825 metre derinlikte 51 derece sıcak suya ulaşıldı.

Afjet Genel Müdürü Dr. Yusuf Ulutürk: “Sıcak su İscehisarlı yatırımcılar için büyük bir yeraltı zenginliği. Kuyudan saniyede 30 l/s sıcak su çıkıyor. İscehisar Belediyemiz ve İscehisarlı yatırımcılar için büyük bir yer altı zenginliği olan jeotermal kaynağımızdan güzel neticeler almaktan mutluyuz. Turizm açısından düşünüldüğünde Afyonkarahisar’daki büyük otellerden beş altı tanesinin kullanım suyuna eşdeğer suya ulaşıldı.” diyerek konu ile ilgili düşüncelerini dile getirdi.

Belediye Başkanı Mustafa Çibik ise konu ile ilgili şunları söyledi: “Jeotermal kaynaklarımızı araştırmak İscehisar Belediyesi olarak devam eden projelerimizden bir tanesiydi. Çalışmalarımızın karşılığını aldığımız ve İscehisarımıza sıcak suyu kazandırdığımız için oldukça mutluyuz. İlk etapta belediyemize ait yüzme havuzu tesisine suyu yönlendireceğiz. İlçemizi geleceğe taşımak adına projelerimiz ve çalışmalarımız hız kesmeden devam edecektir.” dedi.

  

 

31.03.2017