• DİL SEÇİMİ
  • TR
  • EN
  • ARAMA

T.C. ENERJİ KENTLERİ BİRLİĞİ

ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR BAKANIMIZA ZİYARET GERÇEKLEŞTİRİLDİ

19.11.2019

Birlik başkanımız Osman Zolan ve encümen üyelerimiz Muhammed Cevdet Orhan, Ekrem Yavaş ve Ömer Günel ile birlikte Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Sayın Fatih Dönmez’i makamında ziyaret etti. Belediyelerimizin yenilenebilir enerji alanındaki talepleri iletilerek bilgi alışverişinde bulunuldu.

Başkan Zolan, Bakan Dönmez’e, Birliğimizin yaptığı çalışmalar ve Bakanlıktan beklediğimiz destekler hakkında bilgiler verdi. Üye belediyelerimizin yenilenebilir enerji uygulamalarında yaşadığı sıkıntılar ve çözüm önerilerini aktardı.

Öz tüketim amaçlı kurulan güneş enerjisi santralleri, jeotermal kaynaklar mevzuatı, ısı arzı mevzuatı, bölgesel ısıtma sistemleri ve enerji verimliliği ve tasarrufu konularında Birliğimizin görüş ve önerileri sunuldu. Bakanlıkla işbirliğimizin daha da güçlenmesini temenni ettiklerini aktaran Zolan, her türlü göreve hazır olduklarını aktardı.

Birliğin yaptığı isim değişikliğinin çok yerinde bir karar olduğunu söyleyen Bakan Dönmez, Birliğe üye belediye sayısının artmasını ve çalışmaların daha güçlü ve kararlı bir şekilde devam etmesi temennisinde bulundu. Sunulan öneri ve görüşleri dinleyen Bakan Dönmez Bakanlık olarak desteğe açık olduklarını, yerel idarelerin enerji noktasında önemli bir rol oynadıklarını belirtti.

 

 

 

 

29.11.2019