• DİL SEÇİMİ
  • TR
  • EN
  • ARAMA

T.C. ENERJİ KENTLERİ BİRLİĞİ

TERMAL İYİ GELİR PROJESİ

31.07.2019

Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Pamukkale Belediyesinin desteklediği “Termal İyi Gelir” projesinin 2019 yılı tanıtımı Nihat Zeybekçi Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

Birlik Başkanımız ve Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, tanıtım toplantısında yaptığı konuşmasında “Denizli, 2.000 yıl önce tedavi görmek amacıyla çeşitli yerlerden ziyaretçilerin ortak noktası olmuş. Biz istiyoruz ki tarih tekerrür etsin ve Termal turizm denildiğinde Denizli şehri akla gelsin.

Şehrimiz doğal güzelliklerinin yanı sıra şifalı suları ve tarihi dokusuyla yerli ve yabancı turistlerin dikkatini çekiyor. Bu güzelliklerimizi tanıtmak amacıyla Termal İyi Gelir Projesi’ne destek olduk. Şehrimizin tanıtımı başta olmak üzere elimizden gelen her şeyi yapmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

Gecede konuşma yapan Pamukkale Belediyesi Başkanı Avni Örki, Türkiye’nin en şanslı belediye başkanlarından biri olduğunun altını çizerek, Dünya’nın en muhteşem coğrafyasına sahibiz. Hierapolis’e baktığımızda yüz yıllar önce bile insanlar şifa ve huzur bulmak için buraya geliyormuş.

Denizli’ye gelen turistlerin burada az zaman geçirmesinde kabahati kendimizde buluyoruz. Önümüzdeki dönemde Denizli’ye gelen yerli ve yabancı turistlerin kentte daha fazla kalmasını sağlayacak çalışmalara ağırlık vereceklerini belirttiler.

 

31.07.2019