• DİL SEÇİMİ
  • TR
  • EN
  • ARAMA

T.C. ENERJİ KENTLERİ BİRLİĞİ

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı’nın (UCLG-MEWA) Çevre Komitesi Üyesiyiz

09.08.2018

UCLG-MEWA Çevre Komitesi III. Toplantısı 7-8 Ağustos 2018 tarihinde Selçuklu Belediyesi’nin ev sahipliğinde Konya’da gerçekleştirildi.

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı’na (UCLG-MEWA) 2016 yılında üye olmuştuk. Bünyesinde kurulan dokuz komiteden biri olan Çevre Komitesine üyelik başvurumuz Çevre Komitesinin III. Toplantısında oylanarak kabul edildi.

Toplantıya ev sahibi Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, UCLG-MEWA Genel Sekreteri Mehmet Duman, Büyükşehir Belediye Başkanı ve UCLG-MEWA Eş Başkanı Uğur İbrahim Altay, Dannieh Belediyeler Birliği Başkanı UCLG-MEWA Eş Başkanı Mohamed Saadieh ve yurtiçi ve yurtdışından komite üyesi şehirlerin temsilcileri katıldı.

Toplantı kapsamında iklim değişikliğiyle mücadele ve atık su konusunda dünyadan iyi uygulama örnekleri katılımcılara sunuldu. Ayrıca iklim değişikliğiyle mücadele ve uyum politikaları, eylem planı hazırlama süreçleri, iklim değişikliğiyle mücadelede kentlerin su ve atık su stratejileri, çevre sorunlarına karşı yerel yönetimlerin aktif hale gelerek çözüme katkıda bulunmasına ve daha dirençli şehirler oluşturulmasına yönelik çalışmalar Çevre Komitesi bünyesinde ele alındı.

09.08.2018